Osiedle Graniczna - Forum Lokatorów
Problem z parkowaniem (cały teren osiedla) - Wersja do druku

+- Osiedle Graniczna - Forum Lokatorów (https://osiedlegraniczna.wroclaw.pl)
+-- Dział: Off-topic (https://osiedlegraniczna.wroclaw.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Hyde-park (https://osiedlegraniczna.wroclaw.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Problem z parkowaniem (cały teren osiedla) (/showthread.php?tid=1220)Problem z parkowaniem (cały teren osiedla) - dawidoo1 - 03-01-2016

Witam. Od niedawna mieszkam w budynku C i zaobserwowałem, ze praktycznie z dnia na dzien jest coraz wiekszy problem z znalezieniem chociażby skrawka parkingu na pozostawienie auta. Poruszaliście moze juz ten temat u deweloper badz zarządcy ? czy istnieje możliwosc zagospodarowania inaczej terenu aby zwiekszyc ilosc miejsc postojowych ?


RE: Problem z parkowaniem - JPB - 03-01-2016

Z tego co powiedziano nam przy akcie notarialnym (jakieś dwa tygodnie temu), to przy leroy ma być jeszcze 15 miejsc dla nas. Co, moim zdaniem, i tak nie rozwiązuje problemu, bo już niedługo wprowadza się nowi mieszkańcy do kolejnego budynku i będzie jeszcze trudniej ze znalezieniem miejsca do zaparkowania.


RE: Problem z parkowaniem - Majorek - 03-01-2016

Pewnie wracasz dość późno.
A jak wyobrażasz sobie inne zagospodarowanie terenu żeby było więcej miejsc? Mi sie wydaje, że upchali ile wlazło i żeby jeszcze w miarę ładnie wyglądało i dało się chodzić.
Z pustego to i salomon nie naleje ;]
A i już zdaje się jest podobny wątek z żalami o parking.


RE: Problem z parkowaniem - Adamigo - 03-01-2016

Miejsc parkingowych można jeszcze zrobić śmiało nawet od 40 do 80 kwestia odpowiedniego wykorzystania terenu.


RE: Problem z parkowaniem - MacCK1 - 03-01-2016

Spokojnie przy kasinie można zrobić skośne parkowanie przy C i F i przy E od strony Lerła

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


RE: Problem z parkowaniem - krzychol38 - 03-01-2016

a przy kasinie przecież jest zakaz wjazdu. Ale jakaś perspektywa jest od strony tej pustej działki, tylko trzeba tam czymś tą dziurę zasypać.


RE: Problem z parkowaniem - sandwitch - 03-01-2016

przy bud E od strony Lerła już wszyscy parkują wieć nie ma już gdzie a skośnie to chyba jakiś nieudolny żart ponieważ nie będzie tam przejazdu
kasina tam mamy zakaz wjazdu


RE: Problem z parkowaniem - krzychol38 - 03-01-2016

A co jak ktoś w gości przyjeżdża na noc. Na takie wypadki miałem kupić dwa miejsca? A jak dla kogoś zabrakło już miejsc parkingowych to też cwaniactwo? Teraz Ci łatwo taki pisać, bo zdąrzyłeś kupić miejsce i teraz zachowanie typu "Ja kupiłem, to czemu oni mają mieć lepiej jak nie kupili" .

Sam napisałeś że jest jedynie 82 miejsca a 187 mieszkan - 105 mieszkań nie zdąrzyło, bądź nie chciało kupić miejsca postojowego. Jakby nie patrzeć, osoby z miejscem postojowym to mniejszość w budynku.


RE: Problem z parkowaniem - dawidoo1 - 03-01-2016

Troszkę niektórych ponosi, bo my kupując mieszkanie wiosną nie mieliśmy już możliwości kupna miejsca postojowego ani komórki lokatorskiej, bo były już wysprzedane. Umieściłem ten post nie po to żeby się kłócić i wymądrzać jak jest w innym miastach, tylko żeby wspólnie jako sąsiedzi spróbować znaleźć rozwiązanie z tej trudnej sytuacji. Tereny zielone są bardzo ładne, ale zajmują bardzo dużo miejsca, które można byłoby przekształcić w parkingi prostopadłe do dróg. Myślę, że problem dopiero się nasili bo w naszym bloku mieszka na dzień dzisiejszy niewiele rodzin, a wiosną pewnie oddadzą kolejny blok.


RE: Problem z parkowaniem - Adamigo - 03-01-2016

Tylko pozazdrościć że kogoś stać na taki wydatek. Nie wszystkich stać na to aby wydać np. 25-30tyś za miejsce postojowe gotówką bo nie każdy np. miał możliwość wziąć w kredycie miejsce postojowe. Co do miejsc postojowych to jeżeli sami w tej chwili na zebraniu nie poruszymy tego tematu to będziemy dalej się męczyć i problem będzie się z każdym miesiącem nasilał.