#Logowanie Rejestracja
Na czym oprzeć 'Geberita'?

19-09-2016, 12:42 #11
Michał.B Dużo pisze
Status: Offline Liczba postów:409 Liczba wątków:11 Dołączył:17-06-2015 Reputacja: 15
Witness skąd się wzięły Twoje obawy żeby nie opierać stelażu na posadzce w łazience?
Ja kułem jedynie po do aby zmodyfikować odprowadzenie wody z wanny i umywalki a sama posadzka jest dość gruba.
Również mam 2 płyty gk pod płytki i nic się nie dzieje od początku grudnia.
Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-09-2016, 12:42 przez Michał.B.

C/K7

19-09-2016, 13:31 #12
witness Nowy
**
Status: Offline Liczba postów:9 Liczba wątków:2 Dołączył:06-08-2016 Reputacja: 0
Wylewka w naszych mieszkaniach jest wylewką "pływającą" na styropianie i między delatacjami - teoretycznie może wykonywać małe ruchy w wyniku np. zmian temperatury. Z czasem może też siąść na tym styropianie o pojedyncze milimetry. Nie chciałbym aby siadając "ściągnęła" mi zestaw podtynkowy i żeby pęknięcia w fugach np. pojawiły się na wysokości wzroku (a dokładniej tam, gdzie kończy się zestaw - około 115cm). Zawsze lepiej, gdy takie ewentualne peknicia pojawiają się na granicy terakoty i glazury. Na forach budowlanych są różne opinie na ten temat. Nie zastanawiałbym się nad tym długo i oparł na 'właściwym' stropie ale po drodze w warstwie styropianu są rurki od wody i nie wiem czy akurat mi nie wypada taka pod noga od geberita...

19-09-2016, 13:59 #13
Tomasz87 2CB
Status: Offline Liczba postów:75 Liczba wątków:5 Dołączył:22-03-2016 Reputacja: 0
Powiem ci ze ja mam oparte na wylewce, a ze przykrecasz do sciany to raczje peknie przy podłodze, i tak teraz o tym myslac przypomniało mi sie własnie ze fuga w tym miejscu na całej długosci jest u mnie peknieta wiec mozliwe ze sie tak dzieje ze podłoga lekko osiada. Ale patrzac ze bedziesz niszczył wylewke mozesz sie faktycznie nadziac na rurki takze radze ostroznie Uśmiech

20-09-2016, 10:00 #14
marekwroc C
Status: Offline Liczba postów:448 Liczba wątków:16 Dołączył:29-10-2014 Reputacja: 13
z zalozenia wylewka w naszych mieszkaniach jest plywajaca, ale w praktyce nia nie musi byc. co z tego, ze widzisz tasme dylatacyjna na pelnym obwodzie posadzki jak ona niekoniecznie musi byc na cala glebokosc wylewki? u mnie w lazience w miejscu, gdzie skuwalem to dylatacja byla na glebokosc 2cm, a pozostale 3cm wylewki stykaly sie bezposrednio ze sciana wiec i tak nie moglaby wykonywac ruchow w poziomie. jedni montuja stelaz na wylewce i daja 1 plyte g-k i jest dobrze, a inni montuja na stropie i daja 2 plyty i tez jest dobrze.

20-09-2016, 10:11 #15
Michał 2CD
Status: Offline Liczba postów:551 Liczba wątków:12 Dołączył:12-09-2014 Reputacja: 24
Ja mam posadzone na wylewce + płyta G/K. Popękało i jestem tego samego zdania, że robiłbym zamiast płyty bloczki i lekko skuł wylewkę.

Teraz mam piękne pękniecie fugi po całości w miejscu łączenia GK ze ścianą, czekam aż stelaż osiądzie jeszcze na wylewce i będę miał pęknięcie na kantówce GK.

21-09-2016, 09:10 #16
witness Nowy
**
Status: Offline Liczba postów:9 Liczba wątków:2 Dołączył:06-08-2016 Reputacja: 0
No to wyciąłem wylewkę i robię podstawę z bloczków z betonu komórkowego - mam nadzieję, że nie będzie nic pękać.... Uśmiech Dzięki za 'konsultacje' Uśmiech

23-09-2016, 09:26 #17
marekwroc C
Status: Offline Liczba postów:448 Liczba wątków:16 Dołączył:29-10-2014 Reputacja: 13
Michał napisał(a):Teraz mam piękne pękniecie fugi po całości w miejscu łączenia GK ze ścianą, czekam aż stelaż osiądzie jeszcze na wylewce i będę miał pęknięcie na kantówce GK.
nie jestem budowlancem ani specem od remontow, ale u siebie w naroznikach i na laczeniu sciana/podloga nie uzywalem fugi, a silikonu. a na krawedziach plytek kladlem akryl (w wc plytki mam do polowy wysokosci sciany)
dodatkowo zastosowalem tylko jedna plyte g/k i nie dostrzegam pekniec.

23-09-2016, 11:18 #18
Adamigo MasteR
Status: Offline Liczba postów:684 Liczba wątków:14 Dołączył:25-05-2015 Reputacja: 19
Tylko że akryl/silikon jest elastyczny, a fuga nie bardzo.
Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-09-2016, 11:18 przez Adamigo.

26-09-2016, 13:37 #19
Michał 2CD
Status: Offline Liczba postów:551 Liczba wątków:12 Dołączył:12-09-2014 Reputacja: 24
(23-09-2016, 09:26)marekwroc napisał(a):  
Michał napisał(a):Teraz mam piękne pękniecie fugi po całości w miejscu łączenia GK ze ścianą, czekam aż stelaż osiądzie jeszcze na wylewce i będę miał pęknięcie na kantówce GK.
nie jestem budowlancem ani specem od remontow, ale u siebie w naroznikach i na laczeniu sciana/podloga nie uzywalem fugi, a silikonu. a na krawedziach plytek kladlem akryl (w wc plytki mam do polowy wysokosci sciany)

Ja też nie ponadto nie miałem czasu wykańczać samemu i robił to "fachowiec". Oprócz tego, że przycisk Geberita zamontował pionowo zamiast poziomo to właśnie na narożnikach poleciał fugą Oczko

27-09-2016, 12:35 #20
mapiet Dużo pisze
Status: Offline Liczba postów:454 Liczba wątków:3 Dołączył:04-10-2015 Reputacja: 5
(26-09-2016, 13:37)Michał napisał(a):  
(23-09-2016, 09:26)marekwroc napisał(a):  

Ja też nie ponadto nie miałem czasu wykańczać samemu i robił to "fachowiec". Oprócz tego, że przycisk Geberita zamontował pionowo zamiast poziomo to właśnie na narożnikach poleciał fugą Oczko

Jak można przycisk zamontować pionowo?@!?!?!?! To chyba niewykonalne. Zdjęcie poproszę.... Oczko

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości