#Logowanie Rejestracja
Użytkownicy

11-09-2013, 20:08 #1
Kayla Administrator
Status: Offline Liczba postów:41 Liczba wątków:11 Dołączył:23-08-2013 Reputacja: 0
Po ilości zarejestrowanych użytkowników, wnioskuję, że forum się rozkręca- co bardzo mnie cieszy.
Mam jednak pewne obawy dotyczące osób zarejestrowanych, mianowicie kilka osób nie wypowiedziało się ani razu na forum - nie przedstawiło się, ani nie uczestniczyło w dyskusjach dotyczących innych wątków. Stąd moje pytanie do tych bardziej aktywnych użytkowników:

Czy uważacie, że tylko mieszkańcy osiedla powinni mieć dostęp do forum, czy też forum powinno być otwarte dla wszystkich?

11-09-2013, 20:56 #2
arsen Użytkownik
Status: Offline Liczba postów:97 Liczba wątków:7 Dołączył:26-08-2013 Reputacja: 8
Kayla,

zasadniczo uważam, że nie ma sensu w jakikolwiek sposób ograniczać czy nawet blokować dostępu do forum dla osób innych niż mieszkańcy samego osiedla albo osoby zainteresowane zakupieniem mieszkania w tej inwestycji, forum z założenia jest miejscem przeznaczonym na publiczną debatę i szkoda było by się narażać np na zarzuty o ksenofobię, tym bardziej, że na takiej wymianie doświadczeń czy opinii z osobami z zewnątrz nie mającymi nic wspólnego z naszym osiedlem też można bardzo wiele zyskać, np. współpraca z osiedlem Muchoboru, którego przedstawiciel zarejestrował się na naszym forum jednocześnie zapraszając na ich forum. Ważne w tym wszystkim by sami lub przyszli mieszkańcy osiedla Graniczna nie zapomnieli w jakim celu powstało to forum, czemu jest ono tak naprawdę dedykowane.

Patrząc na moją ilość postów to nieskromnie powiem, że też trochę z tym dziwnie się czuję, że tak mało użytkowników zarejestrowanych wypowiada się, czasami to już mam wrażenie, że prowadzę monolog sam ze sobąSzczęśliwy, ale jak to powiedział niegdyś jeden z mądrych filozofów jak masz coś mądrego do powiedzenia to mów, jak nie to zamilcz jak kamieńCwaniak

forum powstało w ściśle określonym celu i myślę, że nie grozi mu przeistoczenie się w jakiś portal społecznościowy, poza tym Kasiu jak z każdym innym forum będzie też grupa osób jedynie ślędzących dyskusję, a zapewne nie będą w niej w ogóle uczestniczyć. Ja również ponad 2,5 roku śledziłem investmap zanim się tam zalogowałem w końcu. Dlatego uważam, że kto ma na to ochotę niech dołączy do naszej społeczności, możemy na tym tylko skorzystać, a w razie gdyby była konieczność banowania jakiegoś użytkownika np ze względu na przekazywane przez niego treści no to mamy strażników adminów i wtedy wkroczycie z QwalemDuży uśmiech do akcji
Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-09-2013, 21:27 przez arsen.

kacper Pokaż post
11-09-2013, 21:38 #3
kacper Unregistered

To i ja dorzucę swoje trzy grosze.

Ja ze swojej strony do wątku "Witamy" nie miałem zamiaru i nadal nie mam, żeby cokolwiek tam napisać - po prostu nie czuję potrzeby takiej formy "uzewnętrzniania się".
Ale w tematach, w których mam pojęcie i coś do napisania, to napiszę. Resztę będę pewnie tylko czytał i zapoznawał się z problemami/tematami innych. Może kiedyś ta wiedza się przyda. Jak nie teraz, to może w przyszłości.
Nie wszyscy wezmą udział aktywnie w forum, ale wielu z nich biernie skorzysta z dyskusji w nim zawartych (nawet jeśli nie będą to przyszli mieszkańcy osiedla).
Co do banowania innych, to spamowanie jakie pojawiło się w innym wątku mnie strasznie uraziło. Ze swojej strony uważam (ale to tylko moje zdanie), że nie jest to miejsce na reklamowanie swojej działalności gospodarczej ...

11-09-2013, 21:47 #4
arsen Użytkownik
Status: Offline Liczba postów:97 Liczba wątków:7 Dołączył:26-08-2013 Reputacja: 8
tytułem uzupełnienia tego postu powiem jeszcze, że mamy opcję prive, więc jeśli ktoś nie będzie chciał by jego treści były czytane przez innych użytkowników to może wtedy z tej opcji skorzystać.

Pozostaje jeszcze kwestia pewnych sytuacji, które patrząc na doświadczenia innych osiedli mogą choć nie muszą zaistnieć, np. w przypadku gdybyśmy musieli w naszym wspólnym interesie walczyć o coś np z zarządcą nieruchomości, deweloperem, etc (podaje tylko przykład), wówczas wydaje mi się, że takie wątki naszej dyskusji z oczywistych przyczyn powinny mieć status prywatnych i dostępnych tylko dla mieszkańców, ale podkreślam dotyczyło by to tylko pojedyńczych wątków i tylko w uzasadnionych przypadkach. Pytanie tylko czy admini mają możliwość dokładnego zweryfikowania informacji o osobach korzystających z forum, w celu zidentyfikowania takich osób jako mieszkańców osiedla lub pozostałych osób z osiedlem nie związanych.

16-02-2016, 15:45 #5
marekwroc C
Status: Offline Liczba postów:449 Liczba wątków:16 Dołączył:29-10-2014 Reputacja: 13
propozycja nastepujaca: aby zalozyc nowy temat w konkretnych dzialach, dac minimalna ilosc postow, jaka musi miec uzytkownik, zeby mogl taki temat zalozyc - np. 5 postow. ograniczy to spam.

16-02-2016, 21:44 #6
krzychol38 Stały bywalec
Status: Offline Liczba postów:1,262 Liczba wątków:15 Dołączył:11-11-2014 Reputacja: 19
Raczej rozwinie spam bo kazde fikcyjne konto bedzie spamowac zeby moc zalozyc temat. Moja propozycja jest zeby posprzatac uzytkownikow. Kazdy nieaktywny przez 60 dni powinien byc usuniety.

17-02-2016, 09:54 #7
kacper Moderator
Status: Offline Liczba postów:140 Liczba wątków:8 Dołączył:27-10-2013 Reputacja: 4
To już znowu przesada. Nie każdy musi mieć siły i ochotę co 60 dni się logować. Proszę o zgłaszanie do moderatorów SPAMu, na bieżąco banujemy takich użytkowników.

17-02-2016, 09:58 #8
Elas74 master of puppets
Status: Offline Liczba postów:263 Liczba wątków:7 Dołączył:25-05-2015 Reputacja: 20
A co Wam przeszkadzają że są nieaktywne i się nieudzielaną? Z czasem te wszystkie przepychanki i sztuczne problemy sprawią że nikomu nie będzie się chciało wchodzić i czytać a co dopiero pisać.

17-02-2016, 11:15 #9
mapiet Dużo pisze
Status: Offline Liczba postów:458 Liczba wątków:3 Dołączył:04-10-2015 Reputacja: 5
Otóż to, tak to w praktyce działa Uśmiech

17-02-2016, 11:18 #10
marekwroc C
Status: Offline Liczba postów:449 Liczba wątków:16 Dołączył:29-10-2014 Reputacja: 13
krzychol38, spamy nie beda specjalnie pisac roznych postow, np. 10-20 zeby pozniej dac oferte. widziales kiedys takie cos?
na pewnym forum, na ktorym jestem zalogowany to zeby dac ogloszenie sprzedazy, trzeba miec minimum 100 postow - nigdy nie widzialem spamu.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości