#Logowanie Rejestracja
Poll note

Ankieta: Czy miejsca parkingowe powinny mieć możliwość zabudowy?
Tak, powinna być możliwość zabudowy
Nie, niech miejsca w garażu zostaną odkryte

Czy uważacie że miejsca parkingowe powinny mieć możliwość zabudowy?

24-11-2014, 15:58 #11
A.Zieliński Użytkownik
Status: Offline Liczba postów:238 Liczba wątków:15 Dołączył:23-04-2014 Reputacja: 13
Cóż, sugeruję wiążące zobowiązanie pisemne LCCorp, że nie będzie problemu z zabudową - na 100% takiego nie otrzymasz. Od razu Ci też napiszę, że dział handlowy LCCorp a dział reklamacji i obsługi posprzedażowej to dwie różne "bajki". Wszelkie zapewnienia handlowców odbieraj na piśmie z piecząteczką i podpisem - unikniesz rozczarowań. W przypadku gdyby były problemy masz podstawy do konkretnych żądań.

Wracając do kwestii rękojmi wg naszego GW (budynek B) wszelka nieautoryzowana przez GW ingerencja w ściany, stropy i podłogi garażu może doprowadzić do utraty rękojmi na:
- szczelność izolacji podłogowej / stropowej,
- wytrzymałość nośną podłogi, stropu i ścian (pękania podłogi, stropu i ścian),

To właśnie kwestia rękojmi spowodowała, że kwestię zabudowy odłożyliśmy na razie na czas późniejszy. To z jakimi absurdalnymi zarzutami ze strony LCCorp (jako wspólnota) się spotykamy to się w głowie nie mieści, np. zarzut ingerencji osób postronnych w zamykaną na klucz skrzynkę oświetlenia zewnętrznego, która to ingerencja spowodowała wysunięcie się przewodów z "kostek" przyłączeniowych, co powoduje utratę rękojmi. Oczywiście Zarządca odrzucił to stanowisko jednakże... pokazuje to skalę zjawiska z jakim przyjdzie się borykać już po zakupie (na zasadzie "Witamy Was / Mamy Was" - drogi kliencie zapłaciłeś i... chwałą Ci za to, ale wszelkie niedoróbki i wady to Ty masz nam udowodnić odpowiednią ekspertyzą).

Stąd mając dość - hmm... wątpliwe przyjemności współpracy po sprzedażowej z LCCorp - do czasu zakończenia rękojmi odpuściliśmy zabudowy. Co ciekawe, podłoga w garażu po pękała nawet bez zabudowy - ale dzięki temu, że jej nie ma to możemy to teraz normalnie reklamować Uśmiech

Mam nadzieję, że chociaż w niewielkim stopniu wyjaśniłem problem z zabudową Duży uśmiech

Pozdr.
Adam

24-11-2014, 16:22 #12
noshutdown 2CC
Status: Offline Liczba postów:178 Liczba wątków:4 Dołączył:06-03-2014 Reputacja: 7
A.Zieliński napisał(a):Wszelkie zapewnienia handlowców odbieraj na piśmie z piecząteczką i podpisem - unikniesz rozczarowań. W przypadku gdyby były problemy masz podstawy do konkretnych żądań.

Już się niestety przekonałem :/

Kurcze szkoda, że to tak się prezentuje, jestem jeszcze młody i cały czas wierze że jesteśmy sobie w stanie sami na wzajem pomagać ale im dalej w dorosłość tym jest ta wiara co raz mniejsza :/. Moje auto to moje marzenie i chciałem żeby miało jak najlepiej Duży uśmiech Język hehe. Liczyłem że przynajmniej zabudowa nie będzie problematyczna. Będzie trzeba pomyśleć nad jakimś monitoringiem póki coś.

27-11-2014, 20:24 #13
Tomasz Strożek Nowy
**
Status: Offline Liczba postów:34 Liczba wątków:1 Dołączył:27-11-2014 Reputacja: 0
Zastanawiam się jak wy to sobie wyobrażacie z taką zabudową. Co prawada nie byłem jeszcze w garażu podziemnym, ale jakoś sobie tego nie wyobrażam jak każdy by próbował to zrobić po swojemu, po kosztach...

27-11-2014, 21:07 #14
noshutdown 2CC
Status: Offline Liczba postów:178 Liczba wątków:4 Dołączył:06-03-2014 Reputacja: 7
Dlaczego z góry zakładasz, że jeżeli coś było robione po kosztach to będzie źle zrobione, najdroższe w takiej zabudowie to: brama garażowa, profile są bardzo tanie wyglądają dobrze i są solidne. Auto dla mnie mimo swojego wieku i ceny jest np bardzo wartościowe (to spełnione moje marzenie) i chciałbym spać spokojnie Oczko wiec mi na tym zależy.

Wiadomo że na 80 miejsc może 10 osób będzie to chciało zrobić, po za tym jest to w jakimś stopniu zastąpienie komórki lokatorskiej, których brak jest u nas w bloku Oczko

Nie szukajmy od razu problemów tylko myślmy nad rozwiązaniami, jeżeli obawiasz się o jakość i estetykę takiej pracy to może jest to dobra okazja do podania wzoru albo standardu Oczko wykonania takiej pracy.

28-11-2014, 00:04 #15
Tomasz Strożek Nowy
**
Status: Offline Liczba postów:34 Liczba wątków:1 Dołączył:27-11-2014 Reputacja: 0
W sumie to chodziło mi bardziej o zwrócenie uwagi na to, że może warto ustalić wspólną koncepcję wykonania by zachować porządek i nie działać sobie na wzajem na szkodę.

Co do "nieautoryzowanej ingeręcji" to zawsze można się spróbować dogadać z GW np. może oni by mogli wykonać taką zabudową? np dla tych 10 osób - w końcu są firmą budowalną Oczko

01-12-2014, 20:37 #16
noshutdown 2CC
A to tak jak najbardziej popieram Uśmiech Ja mam w planach żyć w zgodzie z sąsiadami wiec jeśli ktoś kto kupił miejsce obok mojego i nie chciałby abym zabudował z jakiś tam względów z bólem serca ale uszanowałbym to. Duży uśmiech hehe. Co do pomysłu z wykonaniem ze strony GW to nie da rady. Ktoś mi już napomniał że oni umywają ręce od tego. Ale można to zweryfikować.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości