#Logowanie Rejestracja
skrzynka telewizyjno-telefonowo-internetowa TSM

11-05-2016, 03:45 #61
Elas74 master of puppets
Status: Offline Liczba postów:255 Liczba wątków:9 Dołączył:25-05-2015 Reputacja: 14
Dobrze mówi, polać mu Uśmiech.
Ja tak właśnie zrobiłem, do każdego pokoju i kuchni po kilka skrętek i po dwa koncentryki.

17-01-2017, 19:57 #62
Krzysiek_90 Użytkownik
Status: Offline Liczba postów:51 Liczba wątków:0 Dołączył:26-08-2016 Reputacja: 1
Witam. W związku z dość upoczywym problemem niesprawnego domofonu, zacząłem się interesować nieco tymi "drutami", które wystają ze skrzynki "pseudo-teletechnicznej" względem tego co tam właściwie powinno być i jak powinno(było) zostać wykonane.
Nie jestem pewien jak ulokować w czasie projekty, budowę, montaże i tak dalej, ale wynalazłem takie cudo prawne, z którego wynika, że właśnie mamy "kilka drutów' wsadzonych w ścianę na odwal się i w równie beznadziejny sposób "zakryte" skrzyneczką.
A że nie znalazłem podobnego tematu (tak, uprzedzam, użyłem funkcji "szukaj") opisuję to jako osobny wątek.

Nie wiem czy to odniesie się też do budynków C i D, naszego wydaje mi się, że tak, a bloku F i 2ch kolejnych już na 100%, gdyż z tego co wiem, tam już przynajmniej częściowo jest wykonane poprawnie - czyli jest więcej 'drutów w ścianie'.
Mianowicie co do naszego budynku/mieszkań w nim:

Zgodnie z ustawą "Rozporządzenie MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ opublikowane w Dzienniku Ustaw w dniu 22 listopada 2012 r., Poz 1289 - weszło w życie w 3 miesiące po tej dacie, tj. 23 lutego 2013 r."  w SKRZYNCE TELETECHNICZNEJ ZAMONTOWANEJ PRZY DRZWIACH WEJŚCIOWYCH W MIESZKANIU  powinny się w niej znaleźć:

1) montażu instalacji światłowodowej, na którą składać ma się zlokalizowana w dedykowanym pomieszczeniu teletechnicznym przełącznica światłowodowa oraz doprowadzone do każdego mieszkania dwa włókna światłowodowe.
- u nas jest 1 włókno.

2) montażu instalacji umożliwiającej zbiorowy odbiór cyfrowych programów telewizji naziemnej DVB-T oraz radia, jak również instalacji umożliwiającej zbiorowy odbiór programów telewizji satelitarnej z dwóch pozycji satelitarnych – w skład instalacji wchodzić ma okablowanie wraz z osprzętem instalacyjnym: rozgałęźnikami, odgałęźnikami oraz wzmacniaczami i multiswitchami, jak również maszt wraz z zestawem antenowym.
- w związku z punkem 3 - tego w zasadzie brak...

3) montażu okablowania miedzianego, koncentrycznego wraz z osprzętem na potrzeby dostarczenia do mieszkania sygnału sieci kablowej lub drugiego sygnału telewizji satelitarnej i DVB-T - jeden dodatkowy przewód koncentryczny do mieszkania.
- jest 1 przewód koncentryczny.

4) montażu okablowania miedzianego w postaci dwóch skrętek komputerowych doprowadzonych do mieszkania wraz z osprzętem – doprowadzenie Internetu oraz realizacja instalacji domofonowej, przyzywowej, itp.
- okablowanie skrętne - wyprowadzone tylko 1.
- brak wyprowadzenia przewodu domofonowego.

5) montażu teletechnicznej skrzynki mieszkaniowej zlokalizowanej w okolicy wejściowych drzwi do mieszkania, w której zakończenia mają mieć wszystkie wymienione wyżej przewody – skrzynka ta może zawierać dodatkowe elementy takie, jak: rozgałęźniki telewizyjne, switch ethernetowy, itp. Okablowanie ze skrzynki doprowadzone ma być do gniazd końcowych, przy czym rozporządzenie nie precyzuje dokładnie tej kwestii.
- skrzynka sama w sobie jest zamontowana, natomiast brak jakichkolwiek zakończeń.

6) wydzielenia odpowiedniego pomieszczenia teletechnicznego w którym zlokalizowany będzie sprzęt instalacyjny oraz zakończenia kablowe. 
- niestety nie mam dostępu do skrzynki technicznej umiejscowionej na korytarzu - być może zostało tam wszystko zainstalowane zgodnie z rozporządzeniem.

Zgłosiłem już ten temat do Pana Mirosława Zająca z LC Corp o ustosunkowanie się do zlecenie wykonania projektu i wykonania instalacji niezgodnie z ustawą co ogranicza zdecydowanie komfort życia, znacznie obniża wartość mieszkania o nie wykonane wyżej instalacje - a raczej wykonanie ich niepoprawnie.
Ale już podczas rozmowy telefonicznej gdy usłyszał ten temat i którego budynku dotyczy powiedział, że odpowie mi nie wcześniej jak za 2 tygodnie. Czy ma ktoś może znajomego zna kogoś z inspektoratu budowlanego, którzy zajmują się opiniowaniem takich tematów lub co sami sądzicie w tym temacie?

przenioslem watek do istniejacego watku o skrzynce tsm.

/marekwroc
Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2017, 07:54 przez marekwroc.

30-01-2017, 22:39 #63
Ukasz Użytkownik
Status: Offline Liczba postów:116 Liczba wątków:9 Dołączył:12-03-2016 Reputacja: 2
Nie moge się dokopać odpowiedzi, a na schemacie tego nie ma :F.

Wtyczka RJ45 w "salonie" (przy gniazdkach SAT/TV/R) to jest Ethernet puszczony ze skrzynki czy "ethernet" pod kablówkę / dekoder ?
Zastanawiam się czy ciągnąć ze skrzynki dodatkowy ethernet pod TV. 
Idąc dalej, te ręcznie zagniatane końcówki (w skrzynce) mają pociągnąć 1Gbit ? Czy MOICO wystawia końcówkę ze światłowodu ?
Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-01-2017, 22:41 przez Ukasz.

31-01-2017, 13:27 #64
subtelny Użytkownik
Status: Offline Liczba postów:84 Liczba wątków:4 Dołączył:25-09-2015 Reputacja: 1
(30-01-2017, 22:39)Ukasz napisał(a):  Nie moge się dokopać odpowiedzi, a na schemacie tego nie ma :F.

Wtyczka RJ45 w "salonie" (przy gniazdkach SAT/TV/R) to jest Ethernet puszczony ze skrzynki czy "ethernet" pod kablówkę / dekoder ?
Zastanawiam się czy ciągnąć ze skrzynki dodatkowy ethernet pod TV. 
Idąc dalej, te ręcznie zagniatane końcówki (w skrzynce) mają pociągnąć 1Gbit ? Czy MOICO wystawia końcówkę ze światłowodu ?
Ethernet jest ze skrzynki. Ethernet nie służy kablówce/dekoderowi do przesyłu sygnału TV (co najwyżej jako połączenie internetowe dla dekodera). 

Te ręcznie zagniatane ciągną 1Gbit. 

MOICO nie używa światłowodu tylko Ethernetu (przynajmniej u mnie i nie pamiętam jak to tłumaczyli).

31-01-2017, 18:33 #65
Ukasz Użytkownik
Status: Offline Liczba postów:116 Liczba wątków:9 Dołączył:12-03-2016 Reputacja: 2
Piekne dzięki Uśmiech.

24-03-2017, 11:51 #66
Ukasz Użytkownik
Ma ktoś może pod ręką zdjęcie zarobionej końcówki która wychodzi "z piwnicy" do skrzynki ?
Wpinam router w salonie - działa, wpinam w skrzynce - nie działa WAN.  Pewnie gniazdko w salonie jest skrosowane..ale nie jestem w stanie sprawdzić jak to dokładnie wygląda żeby zrobić sobie "skrót" w skrzynce.
W skrzynce kabel RJ45 wychodzi z piwnicy - wpięty jest w konektor i do niego wpięty jest RJ45 który leci do gniazdka w salonie.

(konektor)
[Obrazek: 31u-UnOMr%2BL._SY450_.jpg]
Wyjście z piwnicy wygląda tak:

Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-03-2017, 15:33 przez Ukasz.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości